zubnaya-emal

Зубна емаль

Сама зовнішня оболонка зуба – його емаль, є запорукою гарної посмішки і показником здоров’я зубів.

Часто можна побачити нездоровий колір зубів (тобто зубної емалі), дрібні тріщини на поверхні. Все це говорить про недостатньому догляді за поверхнею зубів.

Чим же можна допомогти собі, крім відвідування кабінету лікаря стоматолога? Завжди краще профілактика, ніж лікування! Тому спробуємо розібратися в простих і корисних правилах.

serebrenie-molochnih-subov

Колір емалі зуба завжди індивідуальний – у кого-то більш білий, у кого-то від природи він вже жовтіше і темніше. Є певна колірна шкала, по якій лікар при необхідності підбираєте потрібний відтінок (коли встановлюють коронку, проводять процедуру відбілювання). Але крім природних даних в нашому житті щодня присутні фактори, які впливають на зміну відтінку зубів: це вживання фарбувальних продуктів (особливо фрукти та овочі яскравого кольору), напоїв (чай, кава, соки і напої з барвниками), куріння. Відмовитися повністю від вживання всіх таких продуктів навряд чи можливо, але бажано зменшити їх кількість і чистити зуби після їх вживання.

Існує ряд народних методів для відбілювання і зміцнення зубної емалі, але частина якнайбільше нашкодити, ніж допомогти собі, на жаль. Завжди запитуйте у свого стоматолога про той чи інший метод.

Для підтримки максимально білого здорового кольору вашої посмішки проходите регулярно чистку у вашого стоматолога.

Крім цього, у вашому раціоні повинні бути присутніми кисломолочні продукти, вони є хорошим джерелом фосфору і кальцію. Необхідно включити в раціон тверді продукти, такі як, яблука, морква, капуста, селера. Пережовування таких продуктів допомагає очистити зубну емаль і одночасно відбувається відмінний масаж ясен (профілактика пародонтозу).

Для зміцнення зубної емалі потрібен вітамін D, велику його колічествосодержітся в яйцях і рибі. Із зелені приділіть увагу петрушці – вона має антибактерицидні властивостями і пожевав її замість жуйки, ви позбудетеся від бактерій в ротовій порожнині, устаньте неприємний запах. Очистити зуби від нальоту допоможе зелений чай: в ньому міститься достатня кількість фтору.

gigiena-i-uhod

Відновити самостійно пошкоджену зубну емаль неможливо, але можна зупинити процес руйнування при правильній гігієні та особистому догляді.

Будьте здорові і посміхайтеся частіше!

Залишити коментар