Чорний наліт у дітей – Наліт Прістлі

Нерідко можна зустріти у маленької дитини темні плями на зубки. Навіть на молочних зубах може утворитися наліт. І не завжди це залежить від харчування – дитина може бути не знайомий з цукром і солодощами, батьки чистять зубки правильно, але і при цьому залишаються чорні плями на молочних зубах.

Цей наліт називається – наліт Прістлі.

problemnie-zubki

Часто можна почути, що його пов’язують з дисбактеріозом або ін проблемами шлунково-кишкового тракту. Але це помилкова думка. Такий наліт – чисто стоматологічна проблема.

І поява його пов’язана з надлишком пигментообразующих бактерій в роті. Зазвичай наліт Прістлі може з’явиться у дитини до 8 років, після він самостійно зникає.

У більшості випадків проходить він сам при правильному догляді за зубками. Обов’язково чистка зубів 2 рази в день, а краще після кожного прийому їжі дитиною. Чистити зуби дітям до 5 років тільки за допомогою і нагляду дорослих. Інакше дитина сам просто не зможе добре почистити зубки і наліт буде збиратися ще більше, так само легко може початися карієс. Не забувайте очищати (або як мінімум прополоскати, якщо дитина може вже це зробити) зуби і після солодких напоїв і компоту.

Крім ретельного чищення зубів будинку, потрібно обов’язково відвідувати лікаря стоматолога, можливо, дитині знадобиться його допомога – потрібно буде пройти процедуру чищення зубних відкладень.

У раціоні малюка обов’язково повинні бути тверді фрукти і овочі, які допоможуть самоочищення зубів.

malysch-kuschaet-frukty

Часто буває, що неправильно підібрана щітка чи зубна паста і наліт не вдається очистити самостійно. Тоді так само краще відвідати стоматолога і лікар допоможе підібрати ті кошти по догляду за зубками дитини, які підійдуть найкращим чином. А також лікар проведе дитині урок правильного догляду та гігієни порожнини рота.

Здорових і красивих посмішок вашим діткам!

Залишити коментар