Що ж поганого в неправильному прикусі?

Різні дефекти прикусу є дуже поширеною проблемою. Особливо важливо виявити порушення з прикусом ще в дитячому віці, так як в такому випадку можна вжити заходів для виправлення порушення розташування зубів. Корекція можлива і при придбаних, і при вроджених проблемах прикусу.

Небезпека неправильного прикусу полягає не тільки в його зовнішньої непривабливості, але і більш серйозні наслідки.

При неправильному прикусі деякі зуби під час прийому їжі піддаються більшому навантаженню. Згодом це може привести до того, що у людини в середньому віці помічається надмірна нестійкість зубів. Крім цього, стоматологи відзначають виступаніє шийок зубів назовні.

В такому випадку видима частина збільшується, що псує зовнішній вигляд і загрожує розвитком багатьох захворювань. Також у пацієнтів спостерігається збільшення проміжків між зубами. При такій проблемі стоматологи ставлять діагноз – пародонтоз.

Ще однією проблемою наступної від неправильного прикусу є порушення скронево-нижньощелепного суглоба. В організмі людини цей суглоб є одним з найскладніших. При розвитку захворювання у пацієнтів можуть спостерігатися часті головні болі, біль при жуванні їжі, послабленні жувальних м’язів і клацання при відкриванні щелепи.

Неправильний прикус веде до дефектів і в естетичному плані. Він може привести до формування викривленого профілю особи, а про красиве усмішці можна забути.

Нерідко людина з неправильним прикусом починає шепелявити, гаркавити і відчувати інші проблеми з дикцією.

Дуже важливо дотримуватися гігієни, так як для зубів з неправильним ростом це особливо критично. Практично неминучий зубний наліт, що може спричинити ще більше проблем зі здоров’ям (карієс). Хворі також часто страждають від проблем з травленням, так як немає можливості ретельно пережувати їжу. У деяких випадках викривлення прикусу є протипоказанням для занять дайвінгом.

Таким чином, прикус з дефектами призводить до великої кількості проблем і обмежень. Але завдяки сучасним технологіям і можливостям ортодонтії позбутися аномалій прикусу можна практично в будь-якому віці і дістати красиву і здорову усмішку.

Звертайтеся в нашу стоматологію на Солом’янці до ортодонта, і назавжди забудьте про проблеми з неправильним розташуванням зубів!

Здоров’я Вам і Вашим близьким!

Залишити коментар