Шість міфів про зубних коронках

Необхідність встановлення зубних коронок багатьох лякає. Така ситуація складається з небажанням розлучитися з нехай пошкодженим, але живим зубом, або з сумним досвідом особистим і знайомих. Однак вірити домислів не варто, протезування зубів сучасними зубними коронками дозволяє не просто зберегти їх, але і продовжити їм життя на кілька років, а іноді й десятиліть.

Перший міф. Видалення нерва в більшості випадків дійсно необхідно, хоча в окремих випадках можна і обійтися без нього. Устаткування і цельнокерамические матеріали сприяють проведенню лікування зі збереженням нервів. Однак, зуб підлягає ортопедичного лікування зазвичай раніше вже лікувався, і, як правило, пульпа була видалена раніше.

Другий міф. Великий обсяг сточування зуба. Сучасне обладнання та матеріали сприяють мінімального сточуванню. Однак така методика вимагає наявності в клініці сучасних матеріалів, наприклад цільної кераміки, що в рази подовжує термін служби власного зуба.

Третій міф. Заміна коронки обов’язково тягне видалення зуба. Повторне протезування допускається в професійних руках неодноразово, головне не запускати процес руйнування і вчасно звертатися до фахівця.

Четвертий міф. Зуб під коронкою обов’язково схильний до руйнування. Така ситуація можлива в окремих випадках і як правило ставитися до бажання пацієнта зберегти зуб при всіх показаннях до видалення. Іноді руйнування сприяє порушення особистої гігієни. Так наприклад неякісне очищення порожнини рота сприяє потраплянню залишків їжі в найменші простору між яснами і протезом, сприяючи тим самим ослаблення і руйнування зуба. Нерідко зуб, який має сильні руйнування або слабкий корінь не здатний витримувати великих навантажень в такому випадку є показання до видалення, з метою подальшого протезування іншими способами. Чи не якісні коронки, або неточності при установці сприяють накопиченню нальоту, що провокує процес гниття і втрату зуба. Так само відмова від тимчасової коронки на етапі виготовлення постійної, здатний привести до деформації ясна і недостатнього її прилягання надалі.

П’ятий міф. Відсутність можливості лікування зуба під коронкою. У більшості випадків лікування відбувається після зняття коронки, правда, як правило, виникає необхідність виготовлення коронки заново, під нові умови, але в деяких випадках допускається лікування через коронку, після чого відбувається повне її відновлення за рахунок композитів.

Шостий міф. Установка пломб безпечніше коронки. Ефективність коронки не йде ні в яке порівняння з пломбою, особливо якщо розмір другої великий. Навантаження під коронкою розподіляється рівномірніше, що сприяє зниженню навантажень на зуб. Відповідно і термін служби зуба буде значно більше.

Звертайтеся в нашу стоматологію в Києві, і назавжди забудьте про проблеми і дискомфорт у Вашій посмішці!

Здоров’я Вам і Вашим близьким!

Залишити коментар