posledstviya-zabolevaniya

Лікування захворювань пародонту

Має на увазі комплексне застосування різних терапевтичних методик. Стикаючись з подібною проблемою у пацієнта, наші лікарі використовують індивідуальний підхід для кожного пацієнта і при розробці лікувальної тактики враховують особливості проявів запального процесу, наявність у пацієнта супутніх захворювань і протипоказань до певних видів лікарського втручання.

Специфічне лікування при виявленні патологічних змін в тканинах пародонта залежить від їх ступеня і складається з декількох етапів. Не важливо, яке саме захворювання ясен виявляє стоматолог при огляді порожнини рота пацієнта – гінгівіт, пародонтит або пародонтоз.

tschetelnoe-lechenie-zubov

Спочатку, головне завдання, яке стоїть перед лікарем, полягає в усуненні запальної реакції в м’яких тканинах і запобігання подальших змін в них. Для цього стоматолог проводить такі лікувальні заходи:

  1. Ретельне видалення мінеральних відкладень (так званого каменю) з поверхні всіх зубів. Проведення цієї процедури за допомогою апарату Вектор допомагає домогтися ефективного і дбайливого усунення зубних відкладень з усією поверхні зуба, в тому числі і в пародонтальних кишенях. На відміну від традиційних ультразвукових скалером при використанні спеціальних тонких насадок апарату Вектор стоматолог може видалити патологічний вміст з пародонтальних кишень з глибини до 11 мм.
  2. Лікування карієсу та його ускладнень. У разі необхідності стоматолог здійснює також корекцію старих або неякісних пломб – шліфування і полірування їх нависають країв тонкими полірувальними борами. При неможливості відновити і відполірувати контур пломби необхідно її замінити.
  3. Навчання пацієнта правилам гігієни порожнини рота і індивідуальний підбір засобів і методів її проведення при наявності у нього анатомічних особливостей або дефектів зубної дуги (скупченість зубів, наявність знімних або постійних протезів, брекетів і інші).

При виявленні у пацієнта вкрай важких змін в тканинах пародонта, що супроводжуються збільшенням рухливості зубів, показано проведення додаткових лікувальних заходів.

schinirovanie-naibolee-podvignyh-zubov

Щоб захистити зуби від подальшого пошкодження і стабілізувати їх в щелепної кістки, а також домогтися рівномірного перерозподілу жувального навантаження на обидві щелепи, стоматолог здійснює шинування найбільш рухливих одиниць. Додатковий позитивний ефект даної процедури полягає в зниженні інтенсивності запальної реакції в яснах.

При виявленні у пацієнта вкрай важких змін в тканинах пародонта (значні поглиблення в області між зубом і яснами, освіта грануляцій), показано проведення хірургічного лікування. Одна з його методик – кюретаж пародонтальних кишень. Завдяки цій лікувальній маніпуляції стоматолог ефективно видаляє не тільки грануляції і патологічні відкладення з усією поверхні зубів, але і самі зубодесневиє кишені.

Залишити коментар