Чи потрібен кальцій для здоров’я зубів?

Ми так звикли чути стандартне вираз, що для здорових міцних зубів необхідний кальцій. Але чи так це і в якому вигляді і кількості він дійсно нам корисний?

Важливо розуміти, що вживання кальцію всередину не зміцнить зуби, якщо вони генетично закладені крихкими. А ось підтримати здоров’я звичайно може. Насправді рівень кальцію формується в процесі розвитку зубів, і вплинути на вже сформовані і виросли зуби ми не зможемо.

Але раз можна підтримати здоров’я вже наявних зубів, то як краще це зробити?

Вже неодноразово доведено, що кальцій в таблетках практично не засвоюється організмом людини. У кращому випадку засвоюється близько 10%. Решта ж просто осідають на стінках судин і засмічують, навіть іноді можуть призводити до закупорювання їх і спровокувати інші захворювання.

Як же бути? Важливий баланс між вживанням кальцію і фосфору. І звичайно, дуже бажано, щоб ці елементи надходили до нас з їжею. Досить багато кальцію містять кунжут, льон, мигдаль, сири твердих сортів, молоко, деякі зелені овочі. Введіть ці продукти в свій щоденний раціон і це багато в чому допоможе підтримати здоров’я ваших зубів.

Ще є таке правило, що кальцій краще засвоюється з магнієм, вітаміном Д і кремнієм. Продукти, що містять ці мікроелементи це – горіхи, какао, печінка тріски, оселедець, ікра.

Також, звичайно, дуже важлива гігієна порожнини рота – чистите зуби 2 рази на день, полощіть рот після вживання їжі і відвідуйте стоматолога під час (рекомендовано проходити огляд у лікаря 2 рази на рік).

Будьте здорові!

 

 

Залишити коментар