Вісімки або зуби мудрості

Зуб мудрості або “вісімка” – дуже часто викликає занепокоєння. Рідко у кого, ці зуби залишаються здоровими протягом всього життя і не заважають іншим своїм сусідам в роті.

Чому ж так?

Найчастіше причиною проблем з “вісімками” є саме їх розташування. Вони розташовані глибше і далі всіх зубів і складніше дотримуватися необхідну гігієну.

У зв’язку з таким розташуванням досить складно добре очищати кожен раз зуб мудрості, а багато хто і не замислюються про це. Але навіть при дотриманні хорошою гігієни, трапляються інші проблеми і можуть розвинутися захворювання.

Ще однією часто зустрічається проблемою у пацієнтів є неправильною положення такого зуба. Що це означає? Восьмі зуби часто розташовані не рівно, а можуть лежати і рости впираючись в сусідні зуби, зрушуючи, таким чином, весь ряд. Буває так, що вони знаходяться в неправильному положенні в яснах і не ростуть досить довго, а іноді так і залишаються там на все життя. І це мабуть непоганий варіант для зуба з таким розташуванням. Якщо він не росте і не заважає всередині ясна сусіднім зубам, його не варто і турбувати. Але буває що зуб мудрості прорізається в такому положенні і місця йому немає, і варіант тільки один – видалення.

Або другий випадок: пацієнт приймає рішення по установці брекет системи, але місця для прийняття правильного положення всього зубного ряду просто не вистачає, а тут ще й зуб мудрості його зайняв. І теж доводиться його видаляти. У такому випадку вже може не мати значення – здоровий він чи ні (запалений і не піддається лікуванню видаляють і так), виріс він над яснами або знаходиться всередині. Іноді призначають операції з видалення зубів мудрості всіх з ясен. А їх до слова, може бути як всі чотири, так і один або зовсім жодного. Це вже заздалегідь визначається на спеціальному знімку. У кожному випадку лікар індивідуально приймає рішення про подальшу долю вашої “вісімки”.

Будьте здорові!

Залишити коментар