Практично кожна людина знаходив шматочок відколоти зуба під час прийому їжі або чищення зубів. На жаль, таке трапляється, але з якихось причин і як цього уникнути, давайте розберемося.
Можливі причини руйнування зуба:
- неправильне харчування (вживання великої кількості фарбувальної, кислої, солодкої їжі)
- недостатній догляд за зубами (чистка зубів 2 рази в день і полоскання після прийому кислої або фарбувальної їжі).
- недолік вітаміну Д
- неправильний прикус, порушення цілісності зубного ряду (при неправильному положенні зубів або їх частковій відсутності, відбувається неправильна жувальна навантаження і зубна емаль не витримує навантаження)
- рідкісні візити до стоматолога для гігієнічної чистки зубних відкладень
- незадовільна якість води.
Часто руйнування особливо схильні до “вісімки” – зуби мудрості. Він розташовуються досить глибоко і часто ми просто забуває їх ретельно чистити кожного разу. Також вони часто не рівно ростуть, або ж розташовуються зовсім під нахилом і впираються в сусідній зуб. У деяких випадках “вісімку” потрібно видалити, щоб уникнути руйнувань сусіднього зуба.
Ще одні з найчастіших звернень в стоматологію з напівзруйнованих зубом, відбуваються в період вагітності жінки. У цей період, як усім відомо, малюк буде брати у мами все необхідне для свого розвитку, а ось що залишається мамі – це питання. Тому в щоденному раціоні вагітної повинні обов’язково бути присутніми продукти багаті кальцієм.
Для запобігання крошения зубів потрібно дотримуватися невеликий ряд правил:
- дотримуватися збалансованого здорового харчування
- вживати достатню кількість чистої води
- дотримуватися гігієни порожнини рота
- двічі на рік проходити огляд у кабінеті стоматолога і проф гігієнічну чистку
- відмовитись від шкідливих звичок.
Якщо ж Ви вже виявили, що зуб почав кришитися, не відкладайте візит до стоматолога. Лікар запропонувати оптимальний варіант лікування в Вашому випадку (пломбування, коронка, вініри, зміцнення емалі, видалення з подальшою імплантацією).
Бережіть себе і будьте здорові!