atributy-terapevta

Терапевтичне лікування

Терапевтичне лікування в стоматології є найрозвиненішим і відомим напрямком. При первинному зверненні за спеціалізованою допомогою пацієнт потрапляє на прийом до лікаря саме цієї спеціалізації.

priem-u-stomatologa-terapevta

Завдання, які стоять перед стоматологами-терапевтами нашої клініки, полягають в наступному:

  1. Огляд ротової порожнини пацієнта, уточнення характеру скарг, наявних у нього на момент звернення. Диференціальна діагностика захворювань порожнини рота і зубів, лікування певної їх групи. При патологіях вузького характеру направлення пацієнта до стоматологів іншої спеціалізації (ортодонта, ортопеда, хірурга).
  2. Виявлення в зубах явних і прихованих каріозних порожнин, своєчасне їх лікування, а також організація профілактики розвитку даної патології у пацієнта в подальшому.
  3. Відновлення анатомічної форми зруйнованих зубів за допомогою застосування сучасних пломбувальних матеріалів.
  4. Лікування запальних і гнійних процесів в кореневих каналах зруйнованого зуба, а також в навколишніх його тканинах – пульпіту, періодонтиту.
  5. Усунення захворювань зубів, не пов’язаних з розвитком карієсу, і розробка профілактики їх виникнення (наприклад, патологічна стертість зубів).
  6. Лікування захворювань слизових оболонок ротової порожнини і тканин пародонта (наприклад, стоматит, гінгівіт).

У яких випадках необхідно звертатися до стоматолога-терапевта?

Своєчасне звернення до лікаря в більшості випадків гарантує успішне лікування виниклого захворювання. Також це дозволяє запобігти у пацієнта ускладнень і зберегти цілісність зубного ряду, уникнувши видалення ураженої зубної одиниці. Про виниклої проблеми пацієнт може здогадатися самостійно за характерними симптомами:

  1. Карієс. Уражені ділянки зуба досить легко диференціювати по змінилося кольором емалі. Однак нерідкі випадки, коли утворюються приховані каріозні порожнини – на поверхнях між зубами або під яснами. Про розвиток патологічного процесу можна здогадатися по зміненій реакції зуба на солодке, виникнення короткочасних больових відчуттів при попаданні рідини або частинок їжі в каріозну порожнину.
  2. Пульпіт. На розвиток запальної реакції в порожнині зуба і тканинах кореневих каналів вказує мимовільне виникнення гострого болю в ураженому зубі, інтенсивність якої посилюється в нічний час. Прийом знеболюючих препаратів при цьому приносить лише тимчасове полегшення.
  3. Періодонтит. Про освіту в області коренів ураженого зуба гнійного мішечка (гранульоми) пацієнт може здогадатися за наступним ознакою. При накусуванні на уражений зуб виникає тупий біль, яка проходить самостійно після того, як тиск на зубну одиницю буде припинено.

Lechenie-zabolevaniy-zubov

Коронка зуба може бути зруйнована в результаті різних травм – відкол частини емалі при точкових навантаженнях (найбільш поширений приклад – відкушування зубами нитки, жилки, скотча) або в результаті удару. Стоматологи-терапевти в нашій клініці використовують в роботі сучасні пломбувальні матеріали, що дозволяє відновити уражений зуб з максимальною точністю, імітувавши природні колір, структуру і форму зубних одиниць.

Також до стоматолога-терапевта необхідно звертатися в разі виникнення кровоточивості ясен, появи неприємного запаху з рота, розвитку підвищеної чутливості зубів.

Залишити коментар