Рівні зуби – краса чи здоров’я?

На сьогоднішній день вирівняти зуби стало доступним практично кожному. Є кілька методів для корекції зубного ряду і прикусу. Це можуть бути брекети (металеві, керамічні, сапфірові або змішані системи) і капи, які надягають за рекомендацією лікаря як супутнє лікування з брекет-системою або окремо.

Всі ми звикли вважати, що спрямовані такі методи на виправлення естетичної проблеми, але насправді, в першу чергу – це саме здоров’я зубів.

При неправильному прикусі і нерівному зубному ряді їжа не пережовується належним чином, збільшується навантаження на шлунково-кишкового тракту і при тривалому такому процесі можуть послідувати збої в її роботі.

При неправильному прикусі у дітей порушується формування щелепно-лицьових м’язів і кісток, може деформуватися щелепу, виникають проблеми з дикцією. І ще однією проблемою, яка може виникнути при неправильно сформованому прикусі, є звуження дихальних шляхів. Таке відбувається внаслідок зміщеною нижньої щелепи назад, що зустрічаються досить часто.

Крім усього цього, при скупченості зубів, є велика ймовірність раннього розвитку пародонтозу, захворювання ясен, і як наслідок рання їх втрата.

Формування прикусу відбувається до 13-15 років і важливо якомога раніше зайнятися при необхідності рішенням проблем. У дитячому та підлітковому віці завжди лікування проходить легше і швидше. І головне – результат буде ефективніше.

Залишити коментар