Методи зміцнення зубної емалі

Зубна емаль – зовнішня оболонка коронки зуба, вона є самим твердим елементом в організмі людини. Складається емаль на 97% з органічних речовин (кристалів гідроксиапатиту), на 2-3% – з води і на 1-2% з інших органічних речовин.

Демінералізація емалі – це вимивання, втрата з зубів мінералів і солей (в першу чергу кальцію). Такий процес починається при тривалому контакті емалі з кислотами, які виділяються бактеріями, що живуть в порожнині рота.

Часте вживанням високоуглеводних продуктів і недостатньо хороша гігієна зубів, призводять до накопичення зубного нальоту. І як наслідок найбільшого розмноження бактерій на поверхні зубів. Якщо не проводити процедуру видалення зубного нальоту під час, такі відкладення призводять до утворення карієсу в подальшому.

Процедурою зміцнення емалі є реминерализация. При проведенні такої процедури відбувається насичення емалі відсутніми мінералами, які сприяють її насиченню і підвищують стійкість до кислот.  

Фторування – один з найпоширеніших методів зміцнення емалі. При нанесенні фторсодержащего препарату на емаль зуба відбувається з’єднання, що утворить більш стійку поверхню до дії кислот.

Показання до зміцнення емалі:

  1. Вагітність і період лактації
  2. Дитячий вік
  3. Наявність карієсу
  4. Підвищена чутливість зубів
  5. Періоди до і після відбілювання зубів
  6. Наявність брекет-системи

Інший ефективний спосіб зміцнення емалі – реминерализация за допомогою медичного нано-гідроксиапатиту – ідентичного за складом головного компонента емалі. Застосовується частіше в складі зубних паст. Потрапляючи на зубну емаль, буквально вбудовується в неї і запечатує тріщини, зміцнюючи таким чином емаль зубів.

І ще один метод зміцнити емаль – використання коштів з вмістом амордного кальцію фосфату. Взаємодіючи зі слиною і гідроксиапатиту, він утворює на поверхні зубів біоплівку, яка захищає емаль від шкідливого впливу кислот. Також завдяки цій плівці біодоступний кальцій проникає в емаль – відбувається її реминерализация.

І одним з найновіших методів захисту і зміцнення емалі зубів є теобромін (екстракт какао бобів). Ефективний він за рахунок стимуляції утворення власних кристалів гідроксиапатиту, в результаті його емаль стає поступово більш стійка до кислот.

Для профілактики карієсу будинку і зміцнення емалі рекомендується проводити чистку зубів пастою, яка містить фтор.

А також вживайте більше продуктів, які допомагають зміцнити зубну емаль: кунжут, сир, ківі, петрушка, селера, хрін, гриби шиітаки, цибулю і достатнє вживання води в день.

І будьте здорові!

Залишити коментар