Спадковість і здоров’я зубів

Часто доводиться чути, що здоров’я зубів передається у спадок. Але чи так це?

Звичайно, є визначено те, що передається генетично: це колір емалі, структура і форма зубів, будова прикусу. Таку спадковість можна отримати від батьків, від бабусь і дідусів і близьких інших родичів. Але це лише говорить про схильність до тих чи інших захворювань, а не про обов’язкове їх наявності. Основним фактором, що впливає на здоров’я зубів є все-таки догляд і гігієна, правильне харчування і спосіб життя людини.

Звичайно, буває що і у діток зовсім раннього віку псуються зуби, але і тут потрібно шукати справжню причину. Причини можуть бути різні:

  • недолік певних вітамінів як під час вагітності, коли зубки ще закладаються, так і вже після народження в перші роки життя малюка.
  • проблеми з шлунково-кишкового тракту, що може викликати наліт на зубки і в подальшому розвиток карієсу.
  • неправильний догляд і недостатня гігієна ротової порожнини дитини. Пам’ятайте, що необхідно допомагати чистити зуби дитині до 5 років, до цього віку діти самі не зможуть почистити зуби досить добре.

Що ж робити для профілактики захворювань, тим більше якщо є схильність і можливі фактори спадковості?

  • Чистити зуби мінімум 2 рази на день (а краще після кожного прийому їжі)
  • При неправильному прикусі і скупченість зубів, обов’язково відвідайте ортодонта. Його робота – створення не тільки красивою, але і головне здорової посмішки пацієнта!
  • Під час знімати зубний наліт, особливо при його швидкому накопиченні. Збирається наліт на зубах у всіх по-різному, це залежить і від гігієни та від індивідуального складу слини. Тому важливо стежити і під час відвідувати свого стоматолога.
  • дотримуватися повноцінне правильне харчування і уникати шкідливих звичок.

Будьте здорові!

Залишити коментар