Пришийковий карієс і методи профілактики

Пришийковий карієс – один з найпідступніших видів карієсу, за рахунок зони свого поширення.

Пришийковий (прикореневій) карієс виникає в зоні між яснами і коронкою зуба, де знаходиться найменша товщина дентину (верхнього шару наших зубів). За рахунок цього і проникнути глибше такому карієсу вдається набагато легше і швидше. Так само дуже часто перший час пришийковий карієс протікає безсимптомно, або ж з мінімальні дискомфортом. Можливі реакції пошкодженого зуба на певні фактори, такі як холодна і гаряча їжа, дуже тверда їжа, вживання кислого.

Перший час людина може не звернути на ці симптоми уваги, думаючи, що це не дуже серйозно і не варто відразу бігти до лікаря. Але так як такий карієс і небезпечний швидким розвитком до серединного і глибокого, краще при перших ознаках звернутися на консультацію до Вашого стоматолога.

Які ж основні причини виникнення пришеечного карієсу? І які є методи профілактики?

  1. Основною причиною є не досить правильна гігієна порожнини рота. Важливо з дитинства привчати дітей правильно чистити зуби і робити це 2 рази в день. Так само важливо використовувати зубну нитку, щоб добре прочищати міжзубні проміжки, де як раз часто збирається зубний наліт і утворюється камінь.
  2. Ще одним важливим фактором профілактики є – своєчасне відвідування стоматолога раз в 6 місяців на огляд. Де лікар зможе визначити необхідність чистки зубних відкладень або «зловити» карієс на початковій стадії і усунути його.
  3. Так само важливу роль відіграє тут спадковість – і якщо у батьків зуби схильні до утворення карієсу або частого щільного зубного нальоту, то з великою ймовірністю у дитини теж може бути така схильність. В такому випадку дотримання всіх правил по догляду та профілактики захворювань порожнини рота, потрібно дотримуватися з ще більшою увагою.

Які засоби для профілактики карієсу краще використовувати вдома?

  • Зубні пасти з великим вмістом фтору.
  • Використання зубної нитки, просоченої фторидами.
  • Використання ополіскувача з фтором.

У більшості випадків такі засоби по догляду за порожниною рота підходять і безпечні для організму людини. Але завжди є ризик індивідуальних особливостей, непереносимості тих чи інших інгредієнтів, структури зубів, вмісту фтору в питній воді, загального здоров’я організму пацієнта. Тому так важливо підібрати з Вашим лікарем стоматологом грамотний індивідуальний догляд.

Не забувайте відвідувати стоматолога раз на півроку і будьте здорові!

Залишити коментар