Підсадка кісткової тканини

Бувають випадки, коли відбувається рецесія ясен (зменшення, атрофія кістки). Часто це відбувається після видалення зуба або втрати його. У такому випадку необхідна підсадка кісткової тканини.

Найкращим і сучасним методом відновлення втраченого зуба на сьогоднішній день є імплантація. Цей метод протезування не впливає на сусідні зуби (немає необхідності в їх обтачивании) і відновлений після зуб буде служити як рідний.

Але часто перед установкою імпланта буде потрібна підсадка кісткової тканини для збільшення обсягу кістки. Інакше, при не достатній обсягу кістки, правильну установку імпланта провести неможливо і кваліфікований лікар не візьметься за цю операцію, не провівши необхідні обстеження.

Перед прийняттям рішення про необхідність підсадки тканини потрібно обов’язково пройти обстеження – часто це знімок КТ (дентальная компьтерная томографія) або рентгена (панорамний рентген знімок). На основі яких ваш лікар і складе план лікування, що підходить саме Вам.

Якщо рішення про необхідність підсадки прийнято, потрібно буде вибрати спосіб і матеріали для цієї операції. Розглянемо основні.

  • Підсадка власної кісткової тканини з інших ділянок – такий метод є найкращим для прийняття організмом і не має випадків відторгнення при правильному проведенні операції. Адже підсаджується ваша рідна тканину. Найчастіше паркан виробляють з верхньої або нижньої щелепи пацієнта.
  • Підсадка за допомогою мембран і кістковопластичних матеріалів – такі штучні матеріали дуже часто так само добре приймаються організмом людини. Можливі варіанти підсадки такого матеріалу самостійно або ж разом з власної кістковою тканиною.

Термін приживлення кісткової тканини становить 3-4 місяці, після чого робиться повторний знімок КТ або рентген і можна переходити до процесу установки імпланта.

Обидва перераховані методи мають свої переваги, але який саме підійде більше ви зможете з’ясувати лікар після обстеження.

Детальніше про імплантацію, показання і протипоказання до неї, ми розповімо в наступній статті.

Будьте здорові!

Залишити коментар