slepok-chasti-chelusti

Звідки приходить карієс? Як його уникнути?

Всі ми ще з дитинства, так чи інакше, знайомі з поняттям карієсу. Але звідки ж він виникає?

Найпоширенішою причиною появи карієсу вважається неправильна гігієна порожнини рота. Але це не завжди так.

Так, правильна і своєчасна чистка зубів відіграє важливу роль в запобіганні захворювання карієсу, але ще однією важливою причиною є правильне харчування.

Після прийому їжі, а саме при попаданні вуглеводів (простіше кажучи, цукру) на зубну емаль і взаємодії зі слиною, утворюється кисле середовище. Таке середовище якраз прекрасно підходить для розмноження каріозних бактерій. Тому всім відома небезпека і зв’язок солодкого і карієсу цілком зрозумілі.

sladosti, portyaschie-zuby

Часто ми чуємо, а можливо і самі стикаємося, з появою карієсу у зовсім маленьких діток. Тут, звичайно грає роль і спадковий фактор, і правильний догляд і гігієна. Але є ще поняття, про яке раніше не знали. Воно полягає в тому, що бактерії, в наслідок, що утворюють карієс, можуть передаватися від матері до дитини. Так як вони можуть жити в порожнині рота дитини вже в перші місяці після народження, то мама, спробувала з ложечки їжу, цілком може передати бактерії і дитині.

Намагайтеся включити в раціон більше фруктів, овочів і пити більше простої очищеної води. Також прищеплюйте ці здорові звички і дітям, в наслідок вони і їх зубки, та й в цілому здоров’я організму, скажуть вам спасибі.

Будьте здорові!

Залишити коментар