molochniza-u-malyscha

Кандидоз порожнини рота

Кандидоз – захворювання, викликане дріжджоподібними грибами роду Candida.

Кандидоз виникає найчастіше на тлі вираженого імунодефіциту або дисбалансу імунної системи. Також супроводжувати розвитку кандидозу можуть такі важкі захворювання, як ВІЛінфекція, туберкульоз, злоякісні новоутворення, захворювання наднирників, цукровий діабет.

malysch-kapriznichaet

Останнім часом збільшилася кількість пацієнтів з кандидозом ротової порожнини за рахунок широкого застосування антибіотиків. Тривале їх застосування порушує дисбаланс мікрофлори полоти рота і може викликати дисбактеріоз кишечника. Що в свою чергу негативно позначається на стані слизової оболонки рота – і інфекція може легше проникнути.

Існують різні форми кандидозу порожнини рота

Найпоширеніша – гострий псевдомембранозний кандидоз або молочниця. У дітей грудного віку молочниця виникає досить часто і проходить легко. У дорослих виникнення такого роду кандидозу часто супроводжує будь-яким більш серйозних захворювань: цукрового діабету, гіповітамінозу, злоякісних новоутворень, захворювань крові.

З симптомів молочниці виділяють: легкі білі плями або наліт на язиці, щоках, губах.

При початковій стадії захворювання наліт легко видаляється і залишається лише легке почервоніння, яке також проходить.

При більш важкому перебігу хвороби, наліт потовщується і видалити його вже не так просто. При спробі очистити наліт з мови можлива поява відкритих ерозій і запалених червоних плям.

Хронічний гіперпластичний кандидоз. Розвивається такий кандидоз під впливом захворювань таких як, захворювання крові і туберкульоз, або при прийомі антибіотиків.

Gribkovye-porazheniya-slizistoj-i-kozhi

На початковій стадії в роті з’являються білі цятки, далі на мові з’являється білий наліт (сирнистий), які з часом товщають і жовтіють.

Для лікування хронічного гіперпластичного кандидозу призначають протигрибкові засоби. Лікування проводиться комплексне – крім місцевих засобів, призначається дієта (з урахуванням супутніх захворювань).

Залишити коментар