Чи потрібні ретейнери?

Звичайно ж, всі хто носить брекети чекають того дня, коли їх можна буде зняти. Але в це ж відвідування Ваш лікар порекомендує обов’язкову установку ретейнерів.

Давайте розберемося для чого вони потрібні.

Під час носіння брекетів відбувається розрідження кісткової тканини, а на новому місці переміщення наростає нова кісткова тканина. При переміщенні зуба також розтягуються зв’язки, але вони дуже пластичні і після зняття брекет системи нічого не заважає зубах повернутися в своє початкове положення. Щоб цього не сталося і необхідно носити ретейнери.

Ретейнери забезпечують додаткову фіксацію положення зубів на тривалий час. Таким чином допомагають ізмежать рецедиви.

Ретейнери бувають:

  • знімні
  • незнімні

Знімні представлені у вигляді силіконової капи або зубної платини. Носити їх прийдеться швидше за все тільки на ніч.

Незнімні ретейнери – це металеві пластини, які закріплюються на внутрішній стороні зубного ряду за допомогою спеціального клею. І таким чином утримують зуби в необхідному новому положенні. Їх не видно для оточуючих і звикання проходить зазвичай протягом тижня, після чого ретейнери не відчуватимуть.

У деяких випадках використовують обидва види апаратів. Можуть встановити незнімні ретейнери і призначити періодичне носіння капи.

Зазвичай час носіння ретейнер визначає лікуючий лікар, в середньому вона становить тривалість в 2 рази довше від часу носіння брекетів (якщо брекети були з Вами рік, то ретейнери варто носити ще в перебігу 2 років).

Обов’язковою є правильний догляд за ретейнер. Для знімних конструкцій – це чистка за допомогою зубної щітки і перед використанням обов’язково промити проточною водою. Для незнімних ретейнер: обережна чистка зубів з внутрішньої сторони, щоб не відклеївся ретейнер.

І для всіх – відвідування лікаря стоматолога раз на півроку для огляду і оцінки ситуації. А так же для профілактичного чищення від зубних відкладень.

Красивою і здоровою Вам посмішки!

Залишити коментар