Видалення зіпсованих молочних зубів – чи варто?

Часто батьки стикаються з тим, що молочні зуби у дитини починають псуватися і дуже швидко руйнуватися. Як бути в такій ситуації – чи варто лікувати молочні зуби або видаляти їх?

Звичайно, кожен випадок особливий і рішення завжди приймає Ваш лікуючий лікар, але краще намагатися обійтися без видалення і пролікувати зубки. У дітей процес руйнування зуба часто відбувається набагато швидше, ніж у дорослих. Тому так важливо завжди стежити за здоров’ям зубів малюка, допомагати йому в догляді за ними і підтримувати зубки здоровими.

При ранньому видаленні молочного зуба (коли до появи постійного зуба залишається більше року), постійні зуби прорізуються в неправильному місці і формують неправильний прикус і зубний ряд. Що в свою чергу може негативно позначитися на здоров’ї зубів надалі.

З цієї причини видалення молочного зуба проводять вкрай рідко.

Але все ж існують певні показання до видалення молочних зубів:

  • коли зуб зруйнований карієсом на стільки що не піддається відновленню;
  • прорізується постійний зуб, а молочний не хитається;
  • важкий періодонтит або пульпіт (що може загрожувати загибеллю зачатка постійного зуба);
  • свищ на яснах.

Навіть, якщо Ви зіткнулися з необхідністю видалення молочного зуба дитині, не варто впадати у відчай. Просто завжди уважно слухайте рекомендації лікаря і дотримуйтесь їх. Обов’язково допомагайте чистити зубки дитині 2 рази в день. Правильна гігієна – важлива складова здоров’я порожнини рота малюка. Якщо дитина відмовляється від допомоги, на прийомі у лікаря обговоріть це питання і нехай доктор сам покаже дитині, як правильно чистити зубки і як це важливо.

Так само при виборі лікаря і клініки дуже важливий психологічний аспект. Завжди краще вибирати фахівця, який працює саме з дітками і зможе знайти підхід до Вашого малюка, і провести процедуру лікування молочних зубів з найменшими переживаннями для маленького пацієнта.

Залишити коментар