Все ще часто доводиться стикатися з ситуацією, коли батьки вважають, що лікувати молочні зуби дитині не обов’язково. Але це дійсно важливо і потрібно. При зруйнованої, сколеній або віддаленої одиниці зуба порушується розвиток постійних зубів і можуть з’явитися порушення прикусу.
При неглибокому карієсі, невеликих руйнування зуба, можна провести лікування і відновити зуб за допомогою пломби. Але бувають ситуації, коли руйнування вже великі і після лікування корінної частини потрібна установка коронки.
Так, навіть на молочні зуби іноді є необхідність їх установки.
Що ж собою являють дитячі коронки? Це набір спеціальних “ковпачків”, вироблених з біосумісного сплаву. Такі коронки коригуються лікарем стоматологом при установці, і не потрібно буде знімати відбитки і можливо зробити лікування в один візит.
Основними показаннями для установки коронки на молочні зуби є:
- Руйнування зуба більше, ніж на половину.
- Коли карієс охоплює по периметру всю пришеечную зону зуба.
- Коли після лікування пульпіту залишаються тонкі стінки і зафіксувати реставрацію неможливо в такому випадку.
- Спостереження недорозвинення емалі.
- Травматичне ураження зуба.
- Підвищена стираемость твердих тканин.
Перевагою коронки над пломбою молочного зуба ще є і те, що вона запобігає появі карієсу на даній зубі надалі. Під пломбою ще можливе повторне розвиток карієсу, під коронкою – немає.
І питання, який напевно, з’явиться у багатьох: чи не перешкодить коронка зміні зубів? Ні! Вона встановлюється на коронковую (верхню) частину зуба і випадає разом з зубом у визначені терміни.