Вроджена відсутність зубів. Адентія.

Первинна адентія – вроджена відсутність зуба / зубів і їх зачатків. У наш час така аномалія зустрічається все частіше. Діагноз ставиться на підставі ренгенівського знімка повної щелепи.

Існують 2 рішення такої проблеми розвитку зубів: один полягає в переміщенні сусідніх зубів на місце відсутність зубів (частіше при відсутності бічних різців).

Другий же метод навпаки спрямований на збереження відстані між зубами, для подальшої установки імплантів.

При визначенні та плануванні лікування, враховують такі чинники:

  1. Вік, коли виявлена первинна адентія.
  2. Ортодонтичне лікування в анамнезі
  3. Вік можливого початку ортодонтичного лікування.
  4. Естетичне і функціональне рішення переміщення зубів або зміщення їх для збереження місця.
  5. Самий ранній вік, коли можлива установка імпланта.

 

При варіанті лікування з переміщенням зубів на місце сусідніх нічого очікувати виконано естетична сторона роботи так як часто зуби мають невідповідність форми і кольору. Що зажадає створення реставрації і можливо відбілювання. Так само це стосується і функціональної сторони питання – при такому переміщенні, відбувається звуження зубної дуги і спотворення прикусу в цілому. Що відповідно призведе до тертя та утворення рецесії.

Наступний метод – це збереження місця для подальшого протезування, імплантації відсутніх зубів. Він дає більш довгострокові прознози в лікуванні.

Встановлюється ортодонтическая система для збереження положення опорних зубів і необхідно носіння такої системи до можливої процедури установки імпланата (до 18 років).

Таким чином, разом з вашим лікарем стоматологом і ортодонтом, ви зможете підібрати метод, тривалість і етапи лікування.

Залишити коментар