Коронки – коли вони потрібні і що якщо не ставити?

Коронка – це вид реставрації в стоматології, коли покривається видима частина зуба.

Використовуються коронки для реставрації глибоко пошкоджених карієсом, тріснутих або зламаних зубів, а також для відновлення жувальних і естетичних функцій.

Виготовляються коронки в зуботехнічних лабораторіях. Це означає, поза порожниною рота пацієнта (на відміну від пломби, яка виконується прямо в роті). Спочатку доктор зніме зліпок, який буде точною копією вашого зубного ряду, і відправить отриману модель в лабораторію.

При виготовленні коронки, зубний технік врахує всі нюанси вашого прикусу, в результаті отримаєте готовий зуб, що ідеально підходить по формі до вашого прикусу. Іноді результат може вийде навіть краще, ніж був у вашого початкового зуба.

Коли ж потрібно ставити коронку?

Кожен випадок індивідуальний і тільки лікар може оцінити саме вашу проблему. Але часто при серйозних руйнування зуба рекомендується ставити коронку, а не пломбу. Чому? При постановці пломби зуб закритий не повністю і при жуванні навантаження йде на витончення його стінки. Це може привести до подальшого руйнування і навіть відколу зуба (тоді відновлення за коштами коронки вже буде неможливим).

Етапи установки коронки:

  1. Проведення анестезії та підготовки зуба до установки коронки (видалення нерва, чистка каналів).
  2. Препарування (спилювання) зуба – для установки коронки, необхідно підготувати зуб, щоб вона правильно села і добре закріпилася. На правильно Обточені зубі коронка, після установки, повністю відновить анатомічну форму зуба, не порушуючи змикання зубного ряду.
  3. Лікар зробить зліпок для виготовлення вашої майбутньої коронки. І направить його в зуботехническую лабораторію.
  4. На час, поки буде виготовлятися коронка, вам встановлять тимчасову, щоб захистити зуб від пошкоджень і для відновлення естетичного вигляду.
  5. Тимчасова коронка кріпиться на тимчасовий цемент, щоб при необхідності лікар зміг легко її зняти.

Також разом з Вами лікар підбере колір майбутньої коронки, щоб вона не відрізнялася від сусідніх зубів.

Коли лікар переконається, що коронка ідеально села на зуб і почує Ваше позитивну думку з цього приводу, коронка фіксується на постійний цемент. І це завершальний етап відновлення зуба.

Скільки прослужить коронка? Гарантійний термін на коронку і її фіксацію один рік, реальний термін служби металокерамічних коронок 10 -15 років, після чого коронка може бути знята і замінена на нову. Все залежить від обраного матеріалу і індивідуального для кожного пацієнта і випадку.

Ваш лікар завжди підбере найкращий варіант саме для Вас.

Залишити коментар