Єндодонтичне лікування

Єндодонтія – терапія зубних каналів, частина терапевтичної стоматології про анатомію, патології та методи лікування порожнини зуба і кореневих каналів (ендодонта).

Ендодонтія займається попередженням, діагностикою та лікуванням захворювань пульпи (м’яке тканинне утворення, розташоване всередині зуба).

Гостре і хронічне запалення в пульпі і періодонтит викликає біль у пацієнта.
Вони можуть бути джерелом розвитку запальних процесів області шиї і щелепно-лицьової частини, можуть дати ускладнення при захворюваннях внутрішніх органів і систем. Тому так важливо своєчасне, грамотне та ефективне лікування ендодонтії.

Сучасні методи лікування дозволяють врятувати навіть сильно зруйнований і інфікований зуб, запобігти ускладненням, що ведуть до втрати зуба, серйозних захворювань м’яких і кісткових тканин.

Пульпа – м’яка тканина, яка містить нерви, артерії, вени, лімфатичні судини зуба.

Міститься пульпа в пульповой камері зуба (частини зуба, яка виступає над яснами) і в кореневих каналах, оточена дентином – костеподобной тканиною, яка підтримує емаль.

При запаленні пульпа дратує нерв, що в свою чергу викликає біль різного характеру (іноді більш слабку, іноді сильну). Біля верхівки кореня зуба можливе утворення периапикального абсцесу (нариву).

Ендодонтичне лікування може включати: чистку пульповой камери і кореневих каналів, формування каналів і їх пломбування, видалення пульпи.


Яке лікування буде необхідно в кожному індивідуальному випадку, зможе визначити і підібрати лікар.

Для профілактики можливого захворювання рекомендується:

  • чистити зуби 2 рази на день якісними фторвмісними пастами
  • очищати зубні проміжки (мінімум раз на день)
  • збалансоване харчування, по можливості звести до мінімуму вживання вуглеводів.
  • регулярно відвідувати лікаря-стоматолога.

Наші лікарі регулярно проходять курси і підвищують свій кваліфікаційний рівень, володіють усіма навичками та новинками, необхідними в роботі, і індивідуально підбере лікування кожного пацієнта.

Залишити коментар