deti-u-stomatologa

Дитяча стоматологія

Один з найбільш поширених питань батьків маленьких пацієнтів стоматології – а чи потрібно лікувати молочні зуби, адже зовсім скоро вони зміняться?

Відповідь фахівців: Однозначно потрібно

rebenok u stomatologa

Давайте розглянемо основні причини чому все ж варто стежити іІ на закінчення – при глибокому карієсі може дивуватися і постійний зуб, що знаходиться під молочним. під час лікувати молочні зуби

  1. До зміни зубів на постійні пройде чимало часу (7-12 років) і за цей час, при передчасної втрати зуба, сусідні зубки можуть зрушаться, що спричинить за собою неправильне формування прикусу. І як наслідок, постійні зуби можуть прорізуватися не на своєму місці.
  2. Неправильний прикус впливає так само і на формування мовлення дитини, що спричинить за собою проблеми соціальної адаптації та вимови.
  3. Однією з найважливіших причин є і те, що при захворюванні зубів страждає шлунково-кишкового тракту – тому що не прожувати добре їжа, дає зайве навантаження на нього.
  4. Молочні зуби мають такі ж нерви, як і постійні і відповідно можуть давати больові відчуття під час карієсу.
  5. І на закінчення – при глибокому карієсі може дивуватися і постійний зуб, що знаходиться під молочним.

Тому, лікування молочних зубів у дітей є обов’язковою умовою і запорукою здоров’я в майбутньому.

mama chistit zuby rebenku

Звичайно, краще не допускати до лікування і по можливості займатися профілактикою. Що ж для цього потрібно?

Правило №1 – гігієна порожнини рота. З появою перших зубів привчайте дитину до чищення 2 рази в день. На початку, Ви будете самі чистити йому зубки, пізніше допомагати в цій справі, а з 4-5 років дитина може пробувати сам (під керівництвом дорослих) починати чистку зубів.

Правило №2 -як можна раніше скоротити, а краще і зовсім прибрати нічні годування (особливо каші, компоти і все, що містить цукор). Саме в нічний час вироблення слини значно падає і практично немає природного очищення зубів після прийому їжі. Залишаючись на зубах, вуглеводи легко вражають емаль і це може служити початком запального процесу.

Правило №3 – з ним знайомі, напевно, все: скоротити вживання цукру і солодощів.

Нехай Ваші діти будуть здорові!

Залишити коментар