pohod-k-stomatologu

Здоров’я і лікування зубів під час вагітності

Багато хто чув, що під час вагітності починають «сипатися» зуби у майбутньої мами, нібито дитина «забирає кальцій» з них. Але це не зовсім правильна думка.

Так, часто, на жаль, з початком вагітності і після неї зуби починають турбувати жінку. Але пов’язано це не тільки з тим, що дитинка «візьме» потрібні елементи у мами, а й зі зміною гормонального фону і трохи ослабленого і чутливого організму через істотні внутрішніх перебудов. З урахуванням цих чинників і загострюються проблеми з зубами.

zdorovye-i-lyechyeniye-zubov-vo-vryemya-byeryemyenosti

Для профілактики і запобігання цих неприємностей краще відвідати стоматолога на етапі планування вагітності і вирішити всі існуючі проблеми, або переконатися в їх відсутності.

Якщо ж цього Ви зробити не встигли, лікування провести необхідно, але з урахуванням дотримання всіх заходів обережності. Адже інфекції, що живуть в порожнині рота можуть проникати в органи травлення і кров і викликати інші ускладнення і захворювання.

Тут краще вибрати оптимально безпечний період для лікування зубів при вагітності. Таким періодом вважається другий триместр (14-26 тижні), коли основні органи у малюка вже сформовані. Однак, завжди варто проконсультуватися спочатку у свого лікаря-гінеколога, щодо того чи можна саме Вам застосовувати те чи інше лікування і анестезію при необхідності. За можливо, звичайно, краще намагатися уникнути застосування анестезії і виключити рентген при лікуванні.

Лікування ж в першому і третьому триместрі краще звести до мінімуму і застосовувати тільки в разі крайньої необхідності і швидкої допомоги.

При вагітності дозволено лікування карієсу, пародонту, видалення зубів (безопераційне і при крайній необхідності), постановка брекет систем.

Нехай цей період принесе Вам тільки позитивні емоції! Будьте здорові!

Залишити коментар