Видалення корінного зуба – свідчення і методи

Видалення зуба (або екстракція) часто неприємна процедура для пацієнта. Часто можна почути, що видалили зуб мудрості або ж просто корінний зуб. Спробуємо розібратися, коли ж дійсно необхідна така міра лікування, а коли можна цього уникнути. А також, які сучасні методи видалення корінного зуба існують.

Звичайно, в будь-якій ситуації завжди висновок робити потрібно на основі огляду і консультації фахівця.

Але основними показниками до видалення корінного зуба часто є:

  1. Періодонтит (запалення ясен і як наслідок непрохідність кореневого каналу).
  2. Руйнування коронки зуба, коли вона піддається відновленню.
  3. Непрорезавшійся в термін (Ретінірованние) зуби викликають біль або інший дискомфорт.
  4. Неправильне (аномальне) прорізування зуба мудрості і порушення зубного ряду, травматизація слизової порожнини рота.

Перед прийняттям рішення про видалення зуба, лікар завжди зробить Вам рентген, щоб побачити розташування зуба і його кореневої частини.

Якщо зуб і коріння добре проглядаються і його можливо захопити інструментом, тут буде видалення просте. Якщо ж коріння не видно на рентгені, заплутані або зуб має неправильну форму – видалення складне (хірургічне).

При видаленні зуба підбирається інструмент, правильний вибір якого впливає і на проведення процедури і на відсутність ускладнень після неї. Інструмент має різну форму, яку і підбирають за формою зуба. Для зубів з правого і лівого боку щелепи застосовуються «праві» і «ліві» щипці. При видаленні зуба з верхнього ряду, лікар часто береться за елеватор (інструмент з допомогою якого видаляються зуб і його коріння, коли дістатися щипцями туди неможливо або можливі пошкодження слизової під час проведення процедури видалення зуба.

Складний (хірургічний) метод застосовується, якщо не й щипцями не елеватором неможливо провести видалення зуба. У такому випадку лікар проводить розсічення м’яких тканин і проводить видалення. Іноді необхідно попередньо розпиляти зуб, щоб безпечно видалити його.

Який би метод видалення не підібрати лікар, в будь-якому випадку всюди застосовується місцева анестезія. Тому ніяких больових відчуттів під час процедури не відчувається пацієнтом.

Після видалення зуба майже завжди виникає біль на його місці, адже травматизація ясна досить сильна як би обережно і грамотно лікар не проводив операцію. Тому біль виникає на місці видаленого зуба нормальна, якщо поступово протягом дня вона зменшується і йде за допомогою знеболюючого, яке Вам призначить лікар.

Щоб рана якомога швидше зажила, потрібно дотримуватися певні рекомендації:

  • протягом перших кількох днів обережно чистити зуби і полоскати порожнину рота, щоб не пошкодити згусток крові, що утворився в лунці видалення зуба (він дуже важливий для загоєння рани);
  • жувати їжу на протилежну сторону від видаленого зуба і краще вживати м’яку їжу в перші дні;
  • відмовитися від вживання алкогольних напоїв на 48 годин;
  • відмовитися від вживання відкласти активні заняття спортом і важку работу.напітков на 48 годин;

Якщо ж біль не зменшується, з’явилася набряклість і Вас що щось турбує, обов’язково зверніться за консультацією до лікаря стоматолога, який видаляв зуб.

Будьте здорові!

Залишити коментар