Пародонтологія (профілактика і лікування)

Пародонтологія – розділ стоматології, який займається лікуванням і профілактикою пародонту.

Пародонт є всі органи і тканини, які розміщені біля зуба. Найпоширенішими захворюваннями пародонту є: гінгівіт, пародонтит і пародонтоз.

Гінгівіт – це поверхневе запалення ясен.

Пародонтоз – зустрічається досить рідко (у 1-8% населення), але часто лікарі стоматологи вживають цей термін замість «пародонтиту». І саме симптоми, які знову ж таки часто плутають і приписують пародонтозу (а це – кровоточивість ясен і їх запалення, рухливість зубів, нагноєння в ясенних кишенях) є проявом чи не цього захворювання.

Для пародонтозу характерна хороша фіксація зуба, оголення шийки зуба без нагноєнь і запалень, незначна кількість зубних відкладень.

Пародонтит – сьогодні одне з найпоширеніших захворювань. Тут характерними симптомами є якраз запалення ясен і тканин, що оточують зуб. Головна небезпека захворювання полягає в тому, що є ризик втрати зуба, причому навіть здорового в разі поширення запалення на навколишню кістку зуба.

Існує 3 ступеня захворювання пародонтиту:

  • легка ступінь – людина відчуває свербіння в яснах і невеликі з’являються простору між яснами і зубами, неприємних запах з рота;
  • середня ступінь – з’являється біль в зубах і яснах, поглиблюються кишені між зубом і яснами, погіршується загальний стан хворого;
  • важка стадія захворювання – зуби розхитуються, що може привести до їх повної втрати.

На сьогоднішній день існують сучасні методи лікування та профілактики пародонтиту.

Існує система Вектор – ультразвуковий апарат з лікування пародонтиту. З його допомогою проводиться більш ефективне зняття зубних відкладень, зменшується кишеню між яснами і зубом.

Також ефективним терапевтичним матодом є шинування, яке з’єднує зуби в стійкий ряд і усуває рухливість зубів.

Залишити коментар