pervie-zubiki

Порядок і терміни прорізування молочних зубів

У кожної молодої мами з’являються питання про те, коли ж повинні з’явитися перші зубки малюка? І в якому порядку вони будуть рости? А якщо ці терміни і порядок відрізняється від норми? Давайте розберемося чи варто переживати.

malych-smeetsya

Звичайно, існують певні усереднені терміни прорізування зубчиків, але все індивідуально у кожної дитини і ці терміни можуть істотно відрізнятися. І далеко не завжди це говорить про будь-які проблеми, частіше навпаки – є нормою для багатьох діток.

Але все-таки розглянемо середні встановлені норми

Перші зубки у дитини найчастіше з’являються у віці 6 місяців. Бувають більш ранні (4-5 місяців) і більш пізні (коли перший зуб батьки “знаходять” у малюка до року) терміни появи молочних зубів, що не є відхиленням і не говорить про будь-які проблеми зі здоров’ям малюка.

Найчастіше порядок зростання зубів у малюків збігається, хоча терміни можуть і суттєво відрізнятися від наведених нижче.

Нижче наведена схема порядку прорізування молочних зубів

Prorezyvanie-zubov
Як видно з таблиці – найчастіше першими з’являються нижні центральні різці. За ними прорізуються бічні різці, далі з’являються перші моляри (жувальні зуби). А ось ікла (або як їх звикли ще називати “очні”) – прорізатимуться тільки після перших моляр.

Звичайно, кожен випадок індивідуальний, як і кожна дитина. І іноді, це свідчить про нестачу вітаміну Д або інші проблеми. Але цьому передують і інші симптоми, що зможе підтвердити або спростувати Ваш педіатр.

Залишити коментар