Кіста зуба

Кіста – новоутворення виникає як захисна реакція організму у відповідь на травму або інфекцію.

При попаданні в кісткову тканину бактерій, що викликають запалення, утворюється кіста. Клітини, які знаходяться у вогнищі запалення, поступово гинуть і на їх місці утворюється порожнина в кістковій тканині. І щоб призупинити поширення процесу запалення далі, організм формує щільні стінки (як капсула) навколо зони некрозу.

Такі виникли запалення мають розміри від декількох міліметрів до декількох сантиметрів.

Найменші (до 5 мм) називають гранульомами. Далі в залежності від обсягу запалення існують – кістогранулеми і кісти. Часто гранульоми залишаються непоміченими, так як не викликають дискомфорту, тут досить боротьби імунної системи організму. Але при ослабленні імунної системи, хвороба може перейти в більш серйозну стадію.

Причини виникнення кіст:

  • непролеченний своєчасно карієс
  • неправильне лікування кореневих каналів
  • перевантаження окремих зубів при неправильному розподілі навантаження при протезуванні
  • травми
  • патологія розвитку щелепи
  • інфекції порожнини рота і носоглотки.

Як вже описано вище, на ранніх стадіях захворювання може ніяк себе не проявляти. Першими ознакою може стати дискомфорт при пережовуванні твердої їжі. Далі можуть з’явитися випинання кісткової тканини або свищ на яснах в районі зони запалення. При загостренні хвороби часто виникають гострі болі, підвищення температури тіла, загальне нездужання, набряк обличчя, збільшення в розмірах лімфовузлів, болі в області зуба посилюються при жуванні.

Лікування кісти залежить від стадії захворювання, тому рекомендується проходити своєчасні огляди у лікаря стоматолога і обов’язково звертатися при перших ознаках дискомфорту.

Будьте здорові!

Залишити коментар