Дитячий карієс

Навіть у дітей може розвинутися карієс. Це може статися, якщо належним чином не стежити за порожниною рота. Часто діти стикаються з такою проблемою, як нестача кальцію і фтору. Саме через це зуби починають руйнуватися.

Карієс в дитячому віці може розвинутися в тому випадку, якщо батьки годували їх з пляшечки тривалий час. Часто в порожнині рота залишаються вуглеводи і залишки їжі (солодких напоїв – компоту, чаю, соку), які в подальшому і провокують розвиток бактерій і як наслідок карієсу у малюка. Тому дуже добре привчати дитину ще з найперших місяців до чищення порожнини рота. Для цього в наш час є безліч насадок і щіток для дітей з народження.

Часто мама робить помилку, коли облизує впала соску або ложку, з якої годує дитину. Тим самим вона заносить бактерії, що живуть у неї в ротовій порожнині, в рот малюка. Краще обполоснути впала соску і дати дитині.

За зубами потрібно уважно стежити з самого народження. Діти до трьох років не можуть ще дуже добре чистити свої зуби. Тому їм варто допомагати в цьому процесі. Необхідно привчити дитину проводити процедури в порожнині рота кожен день. Потрібно, щоб у них виробилася звичка чистити зубки вранці, коли вони прокидаються і ввечері, перед сном. Також добре привчати дитину полоскати рот після кожного прийому їжі.

Якщо малюк міститься на грудному вигодовуванні, то підвищується ймовірність збереження здорових зубів. Адже молочко мами укреплет імунітет крихти. А ось солодощі призводять до появи карієсу. Виключити солодке з раціону дитини неможливо, та й повний відмова не буде на користь, тому просто стежити за якістю і кількістю солодкого на дитячому столі.

Необхідно також вживати їжу містить корисні для зубної емалі речовини. Дуже корисні молочні продукти, зелень, риба.

Необхідно постійно відвідувати дитячого стоматолога. Поява карієсу можна запобігти на початковому етапі. Малюки зазвичай бояться відвідувати фахівців. Але в нашій клініці Вас прийме дитячий лікар, завжди знайде підхід до малюка і обов’язково нагородить такого сміливого пацієнта подарунком від зубної феї!

Прекрасної здорової усмішки всім діткам!

Залишити коментар